Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Trofeu i parë sezonal, Liverpool mund Chelsea dhe fiton Kupën e Ligës

Nga Erald Kodhelaj
26 Shkurt 2024, 15:56 | Futboll

Trofeu i parë sezonal, Liverpool mund Chelsea dhe fiton Kupën e

Liverpool rrëmben trofeun e parë për këtë sezon. “The Reds” fituan Kupën e Ligës teksa mundën minimalisht Chelsea në finale pas 120 minutash lojë.

Liverpool vinte me një infermieri të mbushur me 11-lojtarë përfshirë këtu dhe Salah apo Darvin Nunez. Që në fillim, ndeshja nisi me ritëm të lartë.

Sterling gjeti goli, por arbitri e anuloi për pozicion jashtë loje, ndërsa në fundin e pjesës së parë “The Reds” goditën shtyllë me Gakpo.

Edhe në fraksionin e dytë, gjyqtari anuloi një tjetër gol, këtë herë nga Virxhil Van Dajk që u sijnalizua si pozicion jashtë loje.

Megjithatë, festa u shty në shtesë, aty ku mbrojtësi finalizoi saktë dhe i dhuroi trofeun e parë sezonal, trajnerit Jyrgen Klop në vitin e tij të fundit me Liverpool.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani