Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 40%
  • Modern 7%
  • I trashëguar 13%
  • Unik 40%

Modric thyen Sevilla-n, Real Madrid fluturon në +8 pikë

Nga Dea Kozma
26 Shkurt 2024, 16:12 | Futboll

Modric thyen Sevilla-n, Real Madrid fluturon në +8 pikë

Real Madrid vuajti, por në fund fitoi përballë Sevilla-s në duelin e javës së 26-të të La Liga-s. Ajo ishte mbrëmja e rikthimit të Sergio Ramos, këtë herë si kundërshtar në Bernabeu, ndërsa skena u vodh nga një tjetër emër që ka shkruar historinë në vitet e fundit: Luka Modriç.

Ylli kroat realizoi golin e fitores 1-0 në minutën e 81-të të ndeshjes, duke bërë që Reali të ruajë distancën me 8 pikë nga Barcelona e vendit të dytë, ndërsa Girona që luan mbrëmjen e sotme me Vallecano-n mund të shkojë në -6 nga kryesuesit.

Në takimet e tjera, Betis mposhti 3-1 Atletic Bilbaon, ndërsa Celta Vigo barazoi 2-2 në duelin direkt për mbijetesë me Kadiz. Barazim me rezultatin 1-1 në ndeshjen ndërmjet Las Palmas dhe Osasuna.

A2 CNN Livestream

A2 Business