Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Muçi në qendër të vlerësimeve, driblimet e tij bëjnë jehonë në Turqi

Nga A2 CNN
4 Mars 2024, 01:09 | Futboll
Muçi në qendër të vlerësimeve, driblimet e tij

Ernest Muçi nuk ndalet me spektaklin e tij në superligën turke. Këtë herë vëmendjen e kanë marrë driblimet e shqiptarit që janë vlerësuar dhe nga ekspertët e futbollit.

Edhe pse sulmuesi kuqezi nuk mundi të shënojë në derbin ndaj Gallastasay ku Besiktasi u mund minimalisht 0-1, ai u vlerësua si një ndër më të mirët në fushë.

Me klasin që e karakterizon në çdo ndeshje, Muci e nisi sfidën si titullar dhe në fund të 90 minutave mori notën 6.8.

Pas kësaj disfate, Besiktasi është në vendin e katërt me 46 pikë, ndërsa Gallatasary mbetet në krye me 75 pikë, 2 më shumë se Fenerbahçe e vendit të dytë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli