Në prag të sfidës me Moldavinë, Çekia përjashton tre lojtarë nga kombëtarja

Nga Dea Kozma
20 Nëntor 2023, 11:18 | Futboll

Në prag të sfidës me Moldavinë, Çekia përjashton

Edhe pse nuk e kanë siguruar një biletë për në Gjermani, kombëtarja e futbollit Çek është përfshirë në një skandal në prag të sfidës me Moldavinë.

3 lojtarë titullarë të skuadrës, Vladimir Soufal, Jakub Brabec dhe Jan Kushta i kanë përjashtuar nga ekipi pasi kanë frekuentuar një klub nate ndërsa ishin në grumbullim me Kombëtaren.

Njoftimi ka ardhur nga vetë federata, e cila tregoi se lojtaret janë dërguan në shtëpi të dielën pasi vizituan një klub nate të shtunën mbrëma duke thyer rregullat e ekipit kombëtar. Çekët i pret një ndeshje shumë e vështirë pasi përballen me Moldavinë dhe është vendimtare për kualifikimin në Europian.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni