Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Roshi shënon me kokë në Turqi, afron ekipin në kreun e renditjes

Nga A2 CNN
2 Shkurt 2024, 22:21 | Futboll

Roshi shënon me kokë në Turqi, afron ekipin në kreun e

Odisa Roshi vijon të bahet protagonist në futbollin turk. 32-vjeçari ishte njeri I ndeshjes për skuadrën e tij Sakaryaspor në fitoren minimale 1-0 ndaj Bandirmaspor

Minuta e 67’, sulmuesi i djathtë fitoi duelin ajror me mbrojtësit kundërshtarë pas krosimit të Dimitrov nga këndorja dhe e dërgoi topin në rrjetë. Gol që solli tri pikët për Sakaryasporin, skuadër që synon ngjitjen në Superligën turke.

Fitorja e sotme e afron me kreun ekipin e Roshit, përkohësisht i katërti në renditje. Për sulmuesin fierak ky ishte goli i katërt këtë sezon.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani