Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 18%
  • Të drejtë 27%
  • Të vonuar 55%

Shakhtar Donetsk befason Barcelonën, Dortmundi një hap larg kualifikimit

Nga A2 CNN
7 Nëntor 2023, 21:13 | Futboll

Shakhtar Donetsk befason Barcelonën, Dortmundi një hap larg

Ukrainasit e Shakhtar Donetsk surprizuan Barcelonën në ndeshjen e vlefshme për Champions League, duke i mposhtur katalanasit 1-0.

Edhe pse e dominuan takimin, spanjollët u ndëshkuan me një gol në fundin e pjesës së parë dhe nuk mundën të realizonin të paktën golin e barazimit në këtë sfidë. Megjithatë, pas 4 ndeshjeve të para, Barcelona udhëheq e qetë grupin me 9 pikë.

Në ndeshjen tjetër të luajtur më herët këtë të martë, Dortmundi mposhti 2-0 Newcastle dhe tashmë merr kreun e grupit me 7 pikë, ku bën pjesë edhe PSG e Milan.

Ditari A2 CNN