Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Sherr dhe flakë në tribuna, dhuna në derbi, procedohen edhe 8 tifozë

Nga A2 CNN
5 Dhjetor 2023, 16:48 | Futboll

Sherr dhe flakë në tribuna, dhuna në derbi, procedohen edhe 8

Incidentet që shoqëruan derbin Tirana–Partizani, me dhunë në tribuna, ku tifozët i vendosën flakën edhe disa stolave, por edhe përplasje në rrugët e kryeqytetit, u shoqëruan me katër të arrestuar, teksa procedimi në gjendje të lirë ka nisur edhe për tetë të tjerë.

Policia njoftoi se “identifikoi dhe shoqëroi të tjerë shtetas që dyshohet se kanë hedhur flakadanë në fushë dhe ushtruan veprime të dhunshme”.

Ajo që bie në sy është se mes tetë personave nën hetim, pesë janë të moshës nga 19 deri në 21 vjeç.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani