Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 38%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 31%

U shty nga bora, caktohet data kur do të luhet Bayern Munchen-Union Berlin

Nga A2 CNN
5 Dhjetor 2023, 18:36 | Futboll

U shty nga bora, caktohet data kur do të luhet Bayern Munchen-Union Berlin

Klubi i Bayern Munchen ka njoftuar fansat e tij se është caktuar një datë e re për zhvillimin e ndeshjes me Union Berlin e cila u shty për shkak të reshjeve të borës.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, bavarezët shkruajnë se ndeshja e javës së 13 do të luhet më 24 janar 2024 në orën 20:30 në Allianz Arena.

“Ndeshja e shtyrë e FC Bayern, në Bundesliga, kundër Union Berlin është riorganizuar për të mërkurën, 24 janar 2024 në orën 20:30 në Allianz Arena. Ndeshja e 13-të ishte planifikuar fillimisht për t’u zhvilluar të shtunën e kaluar, por më pas u shty për shkak të sigurisë dhe kushteve të udhëtimit pas reshjeve të mëdha të borës në Mynih. Biletat për së shtunës mbeten të vlefshme për ndeshjen e riorganizuar”,- shkruhet në postimin e “bavarezëve”.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi