Çuni shënon si Zlatan në Serie A me asist të Ibrahimovic!

Nga A2 CNN
6 Nëntor 2023, 19:53 | Futboll

Çuni shënon si Zlatan në Serie A me asist të Ibrahimovic!

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Marvin Çuni, ka realizuar golin e parë në Serie A, në ndeshjen Frosinone-Empoli, ose derbi i shqiptarëve pasi në fushën e lojës dhe në stol ishin plotë 5 futbollistë me orgjinë nga Shqipëria.

Realizimi i Çunit ishte një kryevepër, i ngjashëm me golat me takë të shënuar nga legjenda suedeze Zlatan dhe me assist nga Ibrahimovic, 17-vjeçari me origjinë shqiptare.

Çuni goditi me takë një top brenda zonës, ndërsa Etrit Berisha nuk arriti të ndalte topin që përfundoi në rrjetë.  

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni