Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Akuzohet për vrasjen e gruas, arrestohet çiklisti i njohur, dy herë kampion bote

Nga A2 CNN
31 Dhjetor 2023, 13:18 | Sporte të tjera

Akuzohet për vrasjen e gruas, arrestohet çiklisti i njohur, dy

Shokohet bota e çiklizmit. Australiani Rohan Dennis, dy herë kampion bote në çiklizëm në 2018-ën dhe 2019-ën, është arrestuar pasi akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij.

Çiklisti 33-vjeçar është vënë në pranga në Adelaide, ku edhe jetonte, teksa media australiane bën me dije se Dennis ka përplasur qëllimisht bashkëshorten e tij me një makinë të familjes, pranë shtëpisë ku jetonin.

Melissa Hoskins, gjithashtu ish-çikliste, përfundoi në spital me plagë të rënda dhe nuk ia doli të mbijetojë, teksa fillimisht Dennis u hetua për drejtim të pakujdesshëm të makinës.

Sipas mediave të huaja, hetuesit mblodhën prova që shtojnë dyshimet se çiklisti e ka vrarë qëllimisht ish-bashkëshorten, duke qenë se prej kohësh kishin mosmarrëveshje.

A2 CNN Livestream

A2 Business