Luiza Gega vishet me ar në kampionatin Ballkanik

Nga Erald Kodhelaj
10 Shkurt 2024, 19:35 | Sporte të tjera

Luiza Gega vishet me ar. Dy medalje të arta për atleten shqiptare, në 1500 dhe 3000 metra, në kampionatin ballkanik të sallave të mbyllura, që po zhvillohet në Stamboll.

Garat ishin taktike, pasi duhej që atletja të merrte dy të arta pavarësisht se dy disiplinat ishin shume afër njëra-tjetrës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olympicalbania (@olympicalbania)

Luiza është atletja që ka 10 medalje të Arta në Kampionatet e Sallave të mbyllura si askush tjetër më parë në historinë e Ballkanit.

 

A2 CNN Livestream

Dita jonë