Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Skiatorja shqiptare shkëlqen dhe në cirkuitin më të vështirë të Kupës së Botës

Nga A2 CNN
30 Janar 2024, 17:43 | Sporte të tjera

Skiatorja shqiptare shkëlqen dhe në cirkuitin më të

Lara Colturi ka bërë një garë mjaft solide në Kronplatz të Italisë. Skiatorja u rendit e 12, një tjetër top 15 në GS për shqiptaren.

E konsideruar si pista më e vështirë ne cirkuitin e Kupës së Botës, pista Erta ishte me fat për Larën.

Lëshimi i parë nuk shkoi shumë mirë për Larën duke u renditur e 20, por ajo rikuperoi në të dytën duke u renditur në top 10.

Ndalesa e radhës për Larën është Kampionati Botëror i të Rinjve në Francë ku presim medalje prej saj.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu