Stuhia e verës ishte afatshkurtër, me javën nis rritja e temperaturave

Nga A2 CNN
6 Gusht 2023, 16:22 | Sociale
Stuhia e verës ishte afatshkurtër, me javën nis rritja e

Mos i ndërprisni pushimet për shkak të motit. Stuhia dyditore mbi territorin e vendit kaloi.

Sinoptikanët thonë se temperaturat do të rriten sërish. E hëna e 7 gushtit nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin.

Ndërsa i nxehti pritet të rikthehet në mes të javës, ku termometri do të shënojë 36 gradë Celsius. Për meteorologët këto stuhi janë afatshkurtra dhe tipike të stinës për rajonin e Mesdheut.

Situata sinoptike që përfshiu vendin nuk është e ngjashme me stuhitë në Europën Qendrore. Në gjysmën veriore të Europës do të vijojë moti i paqëndrueshëm me stuhi ciklonare të shpeshta.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024