Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 0%
  • E vështirë 83%
  • E pamundur 17%

Tetori i librit, rikthehen në vëmendje poetët e Letërsisë Shqipe

Nga A2 CNN
3 Tetor 2023, 20:22 | Aktualitet

Tetori është muaji i ditëlindjeve të Gjergj Fishtës, Migjenit dhe Dritero Agollit, tre poetëve të rëndësishëm të letërsisë shqipe,dhe prej vitesh takimet e leximit risjellin në vëmendje vargjet e tyre. Por tetori nuk është vetëm kaq, drejtoresha e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit Alda Bardhyli dha më shumë detaje në “Ditar”

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu