Turi i Shqipërisë, nis edicioni i 80 i garës së çiklizmit

Nga A2 CNN
22 Maj 2023, 13:05 | Sporte të tjera
Turi i Shqipërisë, nis edicioni i 80 i garës së

Mesditën e kësaj të hëne, nis Turi i Shqipërisë, gara e njohur ndryshe edhe si Rrethi Çiklistik. Ky është edicioni i 80-të i eventit, që është edhe i treti më i vjetër në Europë në çiklizëm.

Gara nis nga Tirana dhe do të zhvillohet në 5 etapa, për një total prej 754 kilometrash, duke përshkruar qytetet e Lushnjës, Elbasanit, Vlorës, Përmetit dhe për t’u mbyllur sipas traditës në Fier.

Në Turin e Shqipërisë marrin pjesë 15 skuadra, nga të cilat 12 janë ndërkombëtare, për një total prej 150 garuesish.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024