Asambleja e jashtëzakonshme, Stërmasi zgjidhet presidenti i Federatës së Atletikës

Nga A2 CNN
20 Maj 2023, 12:26 | Sporte të tjera
Asambleja e jashtëzakonshme, Stërmasi zgjidhet presidenti i

Taulant Stërmasi është zgjedhur presidenti i ri i Federatës Shqiptare të Atletikës. Të premten u mbajt në Tiranë asambleja  e jashtëzakonshme zgjedhore, e cila në përfundim, mori vendimin për të shpallur Stërmasin kreun e ri të FSHA-së.

Në garë ishin dhe Artan Shyti me 3 vota, Ferdinand Canaj 6, ndërsa Stërmasi mori 8 vota në raundin e parë.

Ndërkohë në votimin e dytë, ai u preferua nga 10 klube, ndërsa Canaj nga 7. Taulant Stërmasi, njëkohësisht dhe trajneri i Luiza Gegës do të drejtojë Federatën e Atletikës, deri në përfundimin e Lojërave Olimpike “Paris 2024”, kur do të mbyllet  cikli olimpik.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli