Twitter bie për herë të dytë brenda javës, 4 mijë përdorues në mbarë botën raportuan probleme

Nga A2 CNN
6 Mars 2023, 18:40 | Teknologji

Për herë të dytë brenda një jave, Twitter po përjeton probleme teknike. Sipas DownDetector, çështjet filluan rreth orës 17:30 të hënën dhe kanë prekur më shumë se 4,000 përdorues në mbarë botën. 80 për qind e njerëzve raportuan probleme me faqen e internetit, 13 për qind me aplikacionin dhe 7 për qind me lidhjen e serverit.

Përdoruesit po ankohen se kanë probleme me aksesin në platformën e mediave sociale, por arsyeja e problemeve mbetet e paqartë.

Në fillim të muajit, kompania e Elon Musk pësoi një ndërprerje prej tre orësh. DownDetector mbledh raportet e ndërprerjeve nga burime të shumta, duke përfshirë mediat sociale dhe aplikacionet celulare.

Sipas NetBlocks, Twitter po përjeton ngadalësime dhe ndërprerje ndërkombëtare që po ndikojnë në përmbajtjen e imazheve dhe videove.

Ata që janë në gjendje të hyjnë në platformë në celular dhe desktop po shohin imazhe bosh aty ku duhet të jenë fotot.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Edicioni informativ nga Suela Demiri