Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 39%
  • Tre herë në javë 22%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 33%

Video e frikshme, u ulën në shinat e trenit për të bërë selfie, 3 të rinjtë “goditen” nga rryma 600 volt

Nga A2 CNN
15 Gusht 2023, 17:13 | Bota
Video e frikshme, u ulën në shinat e trenit për të

Përpjekja e tre të rinjve për të bërë një selfie në shinat e trenit në Çikago të SHBA-së ka përfunduar në mënyrë dramatike, ku dy prej tyre përfunduan në spital në gjendje të rëndë pasi u goditën nga rryma.

Në video, tre të rinjtë shihen të ulur në shinat e trenit edhe pse kjo është e ndaluar pasi kalon një rrymë prej 600 volt. Në këto momente, i riu pëson një tronditje dhe menjëherë edhe pas tij edhe vajza. Është dashur ndërhyrja e personave të tjerë të pranishëm që i kanë larguar nga shinat.

Djali është në gjendje kritike për jetën, e ndërsa vajza po përmirësohet ditë pas dite, thonë autoritet lokale.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi