Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Zjarr në një banesë tre katëshe në Kukës

Nga A2 CNN
1 Gusht 2023, 12:52 | Aktualitet

Një zjarr me përmasa të mëdha përfshiu këtë mesditë një vilë tre katëshe në lagjen Nr. 3 të qytetit të Kukësit.

Zjarri ka rënë në dy katet e pabanueshme të vilës, pasi dy të moshuar jetojnë vetëm në katin e parë të banesës. Fatmirësisht pronarët e moshuar të banesës kanë shpëtuar pa lëndime, pasi flakët nuk kanë prekur katin e parë të godinës.

Dy mjete zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe janë angazhuar për të parandaluar përhapjen e flakëve tek banesat ngjitur dhe shuarjen përfundimtare të zjarrit.

Nuk raportohet për dëme materiale pasi dy katet e sipërme të vilës kanë qenë në ndërtim e sipër. Brenda tyre gjendeshin vetëm materiale ndërtimi dhe sende të vjetra.

Në Kukës ky është rasti i parë i djegies së banesave që shënohet gjatë kësaj vere, ndërkohë që në masivet pyjore janë shënuar dy vatra zjarri.

Debat - nga Alba Alishani