“E pathyeshmja” e Ukrainës, nëna e tre fëmijëve me armë në duar në frontin e luftës

Nga A2 CNN
21 Shtator 2023, 14:30 | Aktualitet

Artileria ukrainase godet trupat ruse. Një nga ato që shënjestron dhe drejton zjarrin nga forcat e Vladimir Putin është jo vetëm një ushtare karriere, por edhe nënë e tre fëmijëve. Emri i koduar: Nezlamna, në shqip “e pathyeshmja”.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi