Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 10%
  • Pak 14%
  • Aspak 76%

E mbyllur që nga 24 shtatori, hapet pika kufitare në Bërnjak

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 08:05 | Kosova
E mbyllur që nga 24 shtatori, hapet pika kufitare në Bërnjak

Është hapur, mëngjesin e së mërkurës, pika e kalimit kufitar Kosovë-Serbi në Bërnjak, e cila u mbyll pas ngjarjeve të rënda në veri të Kosovës.

Më 24 shtator, polici Afrim Bunjaku u qëllua për vdekje me armë zjarri, ndërsa një koleg i tij u plagos nga një grup terrorist i udhëhequr nga Milan Radoiçiç.

Për gati 10 ditë, ajo qëndroi e mbyllur, ndërsa rreth orës 08:00 është hapur dhe po funksionon normalisht.

Ditari A2 CNN