Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Bllokuan Parlamentin, përjashtim 10-ditor për 8 deputetë demokratë

Nga A2 CNN
6 Tetor 2023, 15:43 | Politikë
Bllokuan Parlamentin, përjashtim 10-ditor për 8 deputetë

Sekretariati për Etikën i Kuvendit u mblodh pasditen e së premtes dhe vendosi përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të 8 deputetëve të opozitës.

Deputetët e përjashtuar janë Gazment Bardhi, Gledion Nallbati, Lefter Gështenja, Elda Hoti, Asllan Dogjani, Albana Vokshi, Luan Baçi dhe Zheni Gjergji.

Partia Socialiste kërkoi përjashtimin e këtyre deputetëve demokratë nga punimet e Kuvendit pas bllokimit të sallës në seancën e 5 tetorit. Kjo detyroi Lindita Nikollën ta shtyjë për në seancën e radhës miratimin e rendit të ditës.

Debat - nga Alba Alishani