Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Asociacioni i komunave serbe, nyjë që duhet këputur, Rama: Kosova rrezikon të humbasë shansin historik të planit franko-gjerman

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 11:47 | Aktualitet

Asociacioni i komunave serbe në veri të Kosovës është një nyjë që duhet këputur një orë e më parë. Kështu u shpreh nga foltorja e Parlamentit, kryeministri Edi Rama, në seancën ku do të miratohet rezoluta për Kosovën. Në fjalën e tij kreu i qeverisë përsëriti qëndrimin e tij për zbatimin e planit franko-gjerman, teksa shpjegoi kërkesën ndaj KFOR për të marrë nën kontroll veriun dhe akuzat në drejtim të tij.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli