Sondazh: A mendoni se është rritur roli i Shqipërisë në politikën ndërkombëtare?
  • Po 54%
  • Jo 46%

Piketonte dyqanet e kompanive celulare, arrestohet hajduti me bluzë të kuqe në Tiranë

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 12:20 | Kronikë
Piketonte dyqanet e kompanive celulare, arrestohet hajduti me bluzë të

Policia e Tiranës njofton se ka vënë në pranga të riun, i cili për dy ditë me radhë ka tentuar të grabisë dy dyqane kompanish celulare në kryeqytet.

Kujtojmë se 31-vjeçari i arrestuar arriti të grabiste me anë të një pistoletë çakmak një shumë parash në një dyqan te “Myslym Shyri”, por dështoi në tentativën e dytë.

“Tiranë/Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Repeated”. Operacioni u finalizua pas një pune intensive hetimore nga Komisariatet e Policisë Nr. 2, Nr. 3, dhe Nr. 6, për zbardhjen dhe dokumentimin e dy ngjarjeve të ndodhura gjatë ditëve të fundit në Tiranë, në 2 subjekte private.

Vodhi nën kërcënimin e një pistolete çakmak, një shumë parash, në një dyqan në rrugën “Myslym Shyri”, ndërsa një ditë më pas tentoi të vidhte në dyqan tjetër në Kombinat, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga 31-vjeçari. 31-vjeçari, i dënuar më parë për vepra penale në fushën e narkotikëve. Sekuestrohen veshjet të cilat autori ka patur veshur gjatë kryerjes së krimeve.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, Komisariatit të Policisë Nr. 3 dhe të Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes së ndodhur më datë 10.10.2023, në një dyqan në rrugën “Mylsym Shyri”, ku një shtetas vodhi nën kërcënimin e një pistolete çakmak, një shumë parash, ndërsa një ditë më pas tentoi të vidhte në një dyqan tjetër, menjëherë kanë organizuar punën për identifikimin, kapjen dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Në këtë kuadër është organizuar dhe finalizuar operacioni policor i koduar “Repeated”, si rezultat i tij, pas një ndjekje intensive nga shërbimet e Policisë, në rrugën “Shefqet Musaraj”, u lokalizua dhe u arrestua shtetasi: P. P., 31 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për vepra penale në fushën e narkotikëve.

31-vjeçari është autor i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 10.10.2023, në rrugën “Myslym Shyri”, ku u vodh një shumë parash, dhe i ngjarjes së ndodhur më datë 11.10.2023, në Kombinat, ku u tentua të vidhej në një dyqan. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.”

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli