Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Tentoi të çajë perimetrin e sigurisë të vendosur për Samitin, shoqërohet i riu në Tiranë

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 08:12 | Kronikë
Tentoi të çajë perimetrin e sigurisë të vendosur

Policia e Tiranës ka ndaluar një të ri i cili me motor tentoi të çajë perimetrin e sigurisë që është vendosur në qendër të kryeqytetit për samitin e Procesin e Berlinit.

I riu nuk i është bindur urdhrit të policisë për të ndaluar dhe ka gjetur një rrugë alternative, ndaj është ndaluar nga efektivët dhe është shoqëruar në komisarit.

Ditën e sotme, mbi 2000 efektivë policie janë angazhuar në të gjithë qytetin për mbarëvajtjen e këtij takimi dhe gjithashtu është devijuar qarkullimi i mjeteve në shumë akse rrugore.

A2 CNN Livestream

Dita jonë