Anglia pret biletën për “Euro 2024”, Italia dhe Ukraina në “luftë” për vendin e mbetur

Nga A2 CNN
17 Tetor 2023, 21:09 | Futboll
Anglia pret biletën për “Euro 2024”, Italia dhe Ukraina

Anglia kualifikohet zyrtarisht në “Euro 2024”. Përfaqësuesja e “Tre Luanëve” fitoi me përmbysje 3-1 ndaj Italisë në Wembley, duke u hakmarrë për disfatën në finalen Europianit të kaluar.

Scamacca kaloi në avantazh Italinë, por ekipi i Gareth Southgate u kundërpërgjigj me golat e Harry Kane (2) dhe Rashford.

Tani, skuadrës së Spallettit i duhet të paktën një pikë në transfertë me Ukrainën dhe të fitojë me Maqedoninë e Veriut, për t’u kualiifkuar në Evropian.

A2 CNN Livestream

A2 Business