Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Aksident me vdekje në aksin Lezhë-Laç

Nga A2 CNN
18 Tetor 2023, 08:37 | Kronikë
Aksident me vdekje në aksin Lezhë-Laç

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar, këtë mëngjes, në Lezhë. Një automjet ka përplasur një këmbësor në aksin Lezhë-Laç dhe si pasojë e plagëve të marra, këmbësori ka humbur jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit, ndërsa drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariatin e Policisë Lezhë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave.

“Lezhë/Informacion paraprak: Rreth orës 06:30, në aksin rrugor Lezhë-Kurbin, në vendin e quajtur Markatomaj, shtetasi P. S. nën drejtimin e automjetit të tij, ka aksidentuar këmbësorin Gj. N. 79 vjeç, banues në Markatomaj, i cili si pasojë ka humbur jetën. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë Lezhë për veprime të mëtejshme procedurale hetimore. Grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.”

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli