Aksident tragjik në Greqi, ky është 23-vjeçari shqiptar që vdiq pasi u përplas me motoçikletë

Nga A2 CNN
10 Gusht 2023, 11:52 | Kronikë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Greqinë, ku mësohet se një 23-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik, njoftojnë mediat greke.

23-vjeçari Kristian Nako po udhëtonte me motor me shokun e tij 18-vjeçar kur në rrethana ende të paqarta është përplasur me një kamion në zonën e Mastabës në Rethymnon.

Menjëherë në vendngjarje ka mbërritur autoambulanca e cila i ka dhënë ndihmën e parë shqiptarit dhe mikut të tij 18-vjeçar, por shqiptari nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të marra.

Vdekja e parakohshme e të riut ka tronditur rëndë familjarët e miqtë e tij, por edhe komunitetin shqiptar në Kretë, Rethimno, Hanja dhe Iraklio.

23-vjeçari ishte në vitin e fundit të studimeve në Bullgari pasi donte të bëhej doktor. Por aksidenti tragjik i mëngjesit të djeshëm i ndërpreu në mes ëndrrat e tij.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi