Me pistoletë gati për qitje, kapet “i rrezikshmi” në Durrës

Nga A2 CNN
10 Gusht 2023, 09:51 | Kronikë
Me pistoletë gati për qitje, kapet “i rrezikshmi” në

Një person me rrezikshmëri të lartë dhe i armatosur është kapur nga policia e Durrësit në kuadër të operacionit policor “Background”.

Falë bashkëpunimit me qytetarët, u bë i mundur arrestimi i shtetasit Dritan Memolla, për të cilin informacion se lëvizte i armatosur.

Në momentin e arrestimit, Memollës iu gjet një pistoletë, me fishek në fole, e gatshme për qitje. Ky shtetas gjithashtu kishte thyer dhe masën e sigurisë që i kishte dhënë gjykata në lidhje me një aksident rrugor.

Gjithashtu, u proceduan penalisht dhe dy shtetas të tjerë që shoqëronin të arrestuarin për moskallëzim të krimit.

https://a2news.com/2023/08/09/punonjesi-i-gardes-kapet-me-arme-pa-leje-perjashtohet/

A2 CNN Livestream

A2 Sport