Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 17%
  • Të drejtë 22%
  • Të vonuar 61%

Alarmohet policia, zhduken pa gjurmë dy vajza të mitura në Kosovë

Nga A2 CNN
3 Gusht 2023, 20:03 | Kosova
Alarmohet policia, zhduken pa gjurmë dy vajza të mitura në

Dy vajza janë raportuar të zhdukura nga Policia e Kosovës këtë të enjte. Sipas njoftimit, në Ferizaj është raportuar se një e mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

“Ferizaj 01.08.2023, ora17:00. Raportohet se viktima femër kosovare e mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më,” thuhet në raportin policor.

Autoritetet janë vënë menjëherë në kërkim të së miturës.

Ndërsa, rasti tjetër ka ndodhur në Malishevë ku një grua ka raportuar se motra e saj ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj.

“Malishevë, 02.08.2023, ora 18:15. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se motra e saj ka dal nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj,” thuhet në njoftimin e policisë.

Edhe ky rast është nën hetim dhe policia është vënë në kërkim të saj.

Ditari A2 CNN