Balerinët meshkuj të veshur me..., performanca e Spanjës në Eurovision 2024 ndez rrjetin

Nga A2 CNN
10 Maj 2024, 11:13 | Showbiz

Në natën e dytë të gjysmëfinales së “Eurovision 2024”, përfaqësuesja e Spanjës, këngëtarja Nebulossa, ka marrë një vëmendje të veçantë me performancën e saj.

E rreshtuar si një nga finalistet që është kaluar automatikisht në finale, ajo interpretoi këngën “Zorra”, të cilën e sjell me një performancë shumë të diskutueshme.

Shfaqja e saj në skenë u shoqërua me prani të fortë vizuale dhe elemente provokative që e ndriçuan akoma më shumë atmosferën.

Vëmendja e publikut u kap natyrisht nga dy balerinët meshkuj që e shoqëronin Nebulossën. Ata, të veshur me tanga dhe duke ekzekutuar lëvizje të guximshme dhe provokuese, shtonin një element "të nxehtë" në skenën e kësaj kënge.

Mesa duket, performanca e saj ishte qartë një mbështetje e hapur ndaj komunitetit LGBT+.

Shfaqja i dha një shtysë të fortë imazhit të këngëtares spanjolle dhe padyshim konfirmoi praninë e saj si një nga konkurrentet që pritet të lënë gjurmë në finale.

Skena e “Eurovision 2024” është vendi ku artistët kanë mundësinë të eksplorojnë dhe të eksperimentojnë me performancat e tyre dhe Nebulossa me siguri ka shfrytëzuar këtë mundësi për të krijuar një përvojë të paharrueshme për shikuesit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli