Arrestohet 49-vjeçari që po ndërtonte godinën 2-katëshe në një zonë të mbrojtur në Ksamil

Nga A2 CNN
17 Maj 2023, 15:02 | Kronikë
Arrestohet 49-vjeçari që po ndërtonte godinën

Një person është vënë në prangat e policisë pasi është kapur duke ndërtuar në një zonë të mbrojtur në Ksamil. Mësohet se është arrestuar Gazmir Mediu.

Referuar njoftimit të policisë, Mediu po ndërtonte pa leje, një objekt dykatësh, në zonë të mbrojtur, në Ksamil, por nuk dihet ekzaktësisht se ku bëhet fjalë.

“Ksamil, Sarandë/Evidentohet dhe goditet një rast i ndërtimit të paligjshëm, në zonë të mbrojtur, si rezultat i kontrolleve të shtuara nga Policia. Po ndërtonte pa leje, një objekt dykatësh, në zonë të mbrojtur, në Ksamil, vihet në pranga shtetasi Gazmir Mediu”, njofton policia.  

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024