U përfshi në shitblerje votash, lirohet 48-vjeçari i arrestuar në Krujë

Nga A2 CNN
17 Maj 2023, 11:45 | Kronikë
U përfshi në shitblerje votash, lirohet 48-vjeçari i arrestuar

Gjykata e Tiranës liroi nga qelia Bedri Muratin, 48-vjeçarin e arrestuar në Krujë, si i përfshirë në shitblerje votash.

Me kërkesë të prokurorisë, gjykata caktoi masën “detyrim për paraqitje”. 

Murati u arrestua teksa kishte 69 mijë lekë dhe 50 euro me vete dhe një listë me emra qytetarësh.

https://a2news.com/2023/05/13/listat-me-emra-dhe-canten-plot-me-leke-kush-eshte-48-vjecari-i-arrestuar-ne-kruje-per-blerje-votash/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli