Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Dilemat e Chelsea, West Ham ofron 30 milionë euro për Armando Brojën

Nga A2 CNN
8 Gusht 2023, 14:35 | Futboll
Dilemat e Chelsea, West Ham ofron 30 milionë euro për Armando

E ardhmja e Armando Brojës vijon të jetë e pasigurt. Sulmuesi shqiptar ka bërë që klubi i Chelsea të jetë në dilemë. Edhe pse nuk mori pjesë në turneun amerikan, 20-vjeçari cilësohet pjesë e rëndësishme e klubit.

Megjithatë, West Ham nuk heq dorë. Klubi i mirënjohur këmbëngul për blerjen e yllit shqiptar, madje duke qenë të gatshëm të bëjnë një investim të rëndësishëm, që përllogaritet deri në 30 milionë euro.

Edhe pse ofertat e tyre të mëparshme janë refuzuar, “çekiçët” do të trokasin sërish te Chelsea, të shtyrë edhe nga dëshira e Brojës që të shkojë në një skuadër elitare ku do të luajë rregullisht. Për momentin, këtë mund t’ia garantojë West Ham, që shiti Scamacca-n tek Atalanta dhe kërkon një pasardhës të denjë.

Oferta financiare është e rëndësishme dhe Chelsea ka nevojë për të mbushur arkat. Megjithatë, Armando Broja i cili ka qenë pjesë e bluve prej ekipit të 9-vjeçarëve dhe ka kontratë deri në vitin 2028, cilësohet si një prej të rinjve më të rëndësishëm.

Edhe dëmtimi i Nkunku, që do të qëndrojë disa muaj jashtë fushave, ka bërë që në Stamford Bridge të mbajnë Brojën në skuadër, si alternativë cilësore për trajnerin Maurizio Pocchetino. Drejtuesi i stolit është shprehur me superlativa për sulmuesin kuqezi dhe dëshiron ta mbajë në skuadër.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli