Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Djalin ia vranë huliganët kroatë, nëna e 29-vjeçarit grek pëson infarkt, telefonoi të afërmin për ndihmë

Nga A2 CNN
8 Gusht 2023, 12:54 | Futboll

Nëna e 29-vjeçarit Michalis, i cili u vra me thikë në "New Philadelphia" mbrëmjen e së hënës nga huliganët kroatë është shfaqur në spital me simptoma të atakut kardiak pas marrjes vesh të lajmit të hidhur.

Sipas informacioneve, pas procesit tragjik të identifikimit të djalit, gruas iu shfaqën simptoma që sugjerojnë infarkt, si dhimbje gjoksi, shqetësime, tendencë për të fikët. Ajo do të qëndrojë në spital për arsye parandaluese.

Për sa i përket të plagosurve, sipas burimeve të EKAV-it, 3 kroatë (20, 20 dhe 37 vjeç) dhe 2 grekë (45 dhe mosha e panjohur) në Kryqin e Kuq.

5 persona të tjerë janë transportuar në Erythro me mjete private, nga të cilët 2 ishin kroatë dhe 3 grekë. Mes tre grekëve ishte edhe 29-vjeçari i vdekur, i cili u dërgua në spital nga ambulanca private e stadiumit. Në total, Kryqi i Kuq ka nëntë të lënduar.

Mësohet se viktima para se të jepte frymën e fundit ka marrë në telefon një të afërm për t’i kërkuar ndihmë për ta marrë nga vendi i ngjarjes. I afërmi i të riut fatkeq ka marrë një telefonatë nga 29-vjeçari rreth orës 03:00 të datës 3 gusht.

Viktima i kërkonte të afërmit të tij që të shkonte ta gjente në rrugën për në Tympaki. Ai nuk i ka shpjeguar arsyen, i ka thënë se do të bisedojnë personalisht, ndërsa sipas të afërmve të tij, 29-vjeçari ka qenë shumë i stresuar.

Ndonëse i tronditur, duke ditur se diçka e keqe ka ndodhur, personi që ka marrë telefonatën nuk e ka mbyllur telefonin. Siç i tha policisë e la në tavolinë me zë lartë. Ky proces ka zgjatur rreth nëntë minuta, ndërsa ai vetë po bëhej gati të shkonte në vendin që i kishte thënë i afërmi.

Pas një heshtjeje alarmante, duke qenë se i afërmi i tij nuk fliste, dëgjoi qytetarët që afroheshin dhe pyesnin të plagosurin nëse është mirë dhe nëse ka nevojë për ndihmë. Bëhet e ditur se 29-vjeçari ka qenë pa ndjenja kur ka mbërritur ambulanca, plagët e tij ishin të dukshme.

https://a2news.com/2023/08/08/dhune-para-ndeshjes-se-champions-ne-athine-vritet-22-vjecari-nga-tifozet-kroate/
https://a2news.com/2023/08/08/vrasja-e-tifozit-grek-shtyhet-ndeshja-aek-dinamo-zagreb/
https://a2news.com/2023/08/08/vrane-tifozin-e-aek-bad-blue-boys-huliganet-kroate-qe-nisen-shkendijen-per-ndarjen-e-ish-jugosllavise/

Dita jonë