“Eja t’i zësh vendin Schumacherit”, Ferrari ofertë bombastike për Louis Hamilton

Nga A2 CNN
22 Maj 2023, 18:37 | Sporte të tjera

Mediat e huaja ditët e fundit po flasin për një lëvizje bombastike, që do të shkundë ujërat në Formula 1 duket se është duke u zhvilluar në Scuderia.

Sipas “Daily Mail”, Ferrari synon të ofrojë një kontratë të jashtëzakonshme për të sjellë pilotin britanik, Hamilton. Në fund të fundit, ky sezon nuk po shkon siç do të kishte dashur shtatë herë kampioni i botës, i cili e ka bërë të qartë se nuk ka ndërmend të ndalet së shpejti nga Formula 1.

Raportimet për kalimin e tij te Ferrari po shtohen, me të fundit që thuhet se skuadra italiane synon t’i ofrojë atij 46 milionë euro për sezon dhe perspektivën për të ndjekur titullin e tij të tetë në karrierë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli