Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Eliminatoret Euro 2023, kuqezinjtë e volejbollit përmbysen nga Zvicra

Nga A2 CNN
11 Gusht 2022, 12:41 | Sporte të tjera
Eliminatoret Euro 2023, kuqezinjtë e volejbollit përmbysen nga Zvicra

Kombëtarja e volejbollit të meshkujve u mposht dhe nga Zvicra në eliminatoret e Europianit 2023. Kuqezinjtë u përmbysen 3-1 me sete nga rivalët zviceranë në një ndeshje relativisht të vështirë.

Fillimi ishte pozitiv për skuadrën e Jani Melkës  që triumfoi me rezultatin 25-23 ndërsa në setin e dytë , ritmi ra disi. Kuqezinjtë provuan për surprizën, por në fund zviceranët e fituan 25 -20.

Kaq mjaftoi që vendasit të merrnin zemër dhe të fitonin dhe dy setet e tjera  25- 16 dhe 25-10. Në katër ndeshje eliminatore, Shqipëria ka regjistruar 4 humbje dhe një fitore. 

A2 CNN Livestream

A2 Business