Ferrari prezanton makinën e re për verën

Nga A2 CNN
17 Mars 2023, 12:58 | Teknologji

Ferrari ka prezantuar makinën e re Ferrari Roma Spider, që është e ngjashme me Ferrari Roma të prezantuar në vitin 2019, por me mundësinë për të hapur “çatinë”.

Motori i makinës së markës italiane është i montuar në pjesën e përparme dhe është një turbo V8.

Edhe pse nuk ka një çmim zyrtar, ky supermjet mendohet se do të kushtojë rreth 300 000 euro. Gjithashtu, Ferrari nuk ka treguar se kur do të dalë në shitje kjo makinë.

https://www.youtube.com/watch?v=9HAJwfq_jVY

A2 CNN Livestream

Parashikimi i motit