Fluks në Morinë, 15 mijë persona kalojnë drejt Shqipërisë

Nga A2 CNN
12 Shtator 2020, 10:57 | Aktualitet
Fluks në Morinë, 15 mijë persona kalojnë drejt

Mbi 15 mijë persona kaluan sot në pikën kufitare të Morinës, duke krijuar fluks. Shqiptarët e Kosovës i drejtohen bregdetit për të shfrytëzuar edhe këto ditë të nxehta të shtatorit, kur jemi në fund të sezonit veror.

Shtimi i personelit dhe përshpejtimi i procedurave ka bërë që kalimi i tyre të bëhet brenda dy orëve duke shmangur pritjet e gjata në radhë. Ky fluks ka vijuar përgjatë gjithë verës, ku edhe pse në kushte pandemie, qytetarët nga Kosova nuk janë ndalur për të shfrytëzuar bregdetin tonë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli