Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Horror në Teksas, makina përplas për vdekje 8 persona në trotuar

Nga A2 CNN
8 Maj 2023, 18:45 | Bota

Të paktën 8 persona humbën jetën dhe disa të tjerë mbetën të plagosur rëndë teksa një makinë vërshoi mbi ta ndërsa prisnin në një stacion autobusi.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin e Brownsville, pranë kufirit me Meksikën, zonë kjo ku strehohen dhe qindra emigrantë të paligjshëm.

Drejtuesi i mjetit u arrestua në vendngjarje, por është ende e paqartë dinamika nëse kemi të bëjmë me një sulm apo një aksident fatkeq.

Policia vijon hetimet dhe po kryen ekzaminime për të zbuluar nëse drejtuesi i mjetit ishte nën efektin e alkoolit apo substancave narkotike.

Mediat lokale citojnë burime nga dëshmitarët të cilët shprehen se kanë dëgjuar thirrje denigruese ndaj emigrantëve nga drejtuesi i mjetit përpara se të përplaste turmën.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli