Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Italiania i dhuron Shqipërisë 4 medalje ari

Nga A2 CNN
12 Gusht 2022, 16:31 | Sporte të tjera
Italiania i dhuron Shqipërisë 4 medalje ari

Mes sportistëve të huaj që janë natyralizuar si shqiptarë po spikat Lara Kolturi.

16-vjeçarja italiane është cilësuar prej kohësh si një prej yjeve të së ardhmes në sportin e skive. Ajo garoi me flamurin kuqezi në Kupën e Amerikës së Jugut të zhvilluar në Kili, ku fitoi 4 medalje të arta. Dy medalje në disiplinën e sllallomit dhe dy të tjera në sllallomin gjigant.

Pas këtij suksesi, Lara Kolturi u spostua në Argjentinë, ku do të vijojë garat sezonale në Amerikën Jugore.

Skiatorja e talentuar është vajza e ish-kampiones olimpike në vitin 2002 në Salt Lejk Siti, Daniela Çekareali.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani