Kuvendi i shtatorit, kërkesa e Bashës përballë 3 palë avokatëve të PD-së në gjykatë

Nga A2 CNN
19 Tetor 2023, 19:56 | Aktualitet

Shqyrtimi i kërkesës së PD-së së Lulzim Bashës në Gjykatën e Tiranës për të regjistruar ndryshimet statutore të kuvendit të 2 shtatorit përballi në gjyq tre palë avokatë të kësaj grupimeve të kësaj partie. Gjyqtari i çështjes thirri në gjykim edhe grupimin e Rithemelimit dhe atë të Gazmet Bardhit, që nga ana tjetër kërkuan pezullimin e çështjes.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi