Lufta në Ukrainë, e parë nga objektivi i fotografëve në terren

Nga A2 CNN
4 Mars 2022, 11:27 | Fotolajme

Ndërsa bombardimet ruse përparojnë në qytetet kryesore të vendit, duke sjellë shkatërrim dhe viktima, fotografë të mediave ndërkombëtare dhe gazetarë shqiptarë ndodhen në terren për të përcjellë informacione nga lufta në Ukrainë. Në objektivin e tyre përcillet historia e luftës dhe kriza humanitare që nga 24 shkurti, kur trupat ruse sulmuan vendin. Fëmijë, gra, ushtarakë shihen në fotot e transmetuara të fotografëve të Associated Press apo mediave të tjera, ndërsa vala e refugjatëve për t'i shpëtuar pushtimit të Rusisë vazhdon në kufi.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi