Me nofull dhe brinjë të thyera, rrihet barbarisht arbitri

Nga A2 CNN
7 Maj 2023, 11:30 | Sporte të tjera

Një arbitër i futbollit amerikan u lëndua rëndë pas një sulmi të dhunshëm nga një person, pas përfundimit të një ndeshje amatore.

45-vjeçari Khodr Yaghi mbeti me nofull dhe brinjë të thyera si pasojë e dhunës së ushtruar nga një ish-boksier në Padstow Park në Sidnei.

Adam Abdallah u arrestua nga autoritetet dhe akuzohet për plagosje të rëndë me dashje, teksa pamjet e sulmit u shpërndanë menjëherë për t’u bërë virale.

Në video shihet 25-vjeçari që fillimisht shtrin në tokë arbitrin për ta dhunuar atë mizorisht, duke e lënë të gjakosur dhe më dëmtime në kokë dhe trup.

Babai i 4 fëmijëve deklaroi në një film agresorin, megjithatë u shpreh se njerëzit duhet ta kuptojnë se me çfarë presioni përballen arbitrat gjatë punës së tyre.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024