Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 14%
  • Jo 86%

Mediat spanjolle e bëjnë me ekip të ri Rey Manajn

Nga A2 CNN
17 Gusht 2023, 18:11 | Futboll
Mediat spanjolle e bëjnë me ekip të ri Rey Manajn

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet më të vështira në karrierën e tij. Pas dëmtimit që pësoi me skuadrën e Watford në Angli ai po has vështirësi në gjetjen e një skuadre të re.

Megjithatë, mediat spanjolle shkruajnë se sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit do ta vazhdojë karrierën e tij në futbollin turk. Sulmuesi shqiptar do të bashkohet me Sivasspor-in, me të cilin do të firmosë kontratë 3-vjeçare.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare do të udhëtojë këtë të premte drejt Turqisë dhe do t’u nënshtrohet analizave mjekësore, për të firmosur më pas kontratën dhe për t’u zyrtarizuar te klubi i ri.

Një humbje kjo për Sampdorian dhe Frosinone-n, të cilat javët e fundit ishin duke e ndjekur me interes Manaj-n.

A2 Business