Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 0%
  • Kujdesi familjar 100%
  • Ndikimi i shoqërisë 0%

Momenti kur aeroplani bie në mes të rrugës së makinave dhe përfshihet nga flakët  

Nga A2 CNN
2 Gusht 2023, 16:01 | Bota
Momenti kur aeroplani bie në mes të rrugës së makinave dhe

Një aeroplan i vogël ka rënë dhe më pas ka shpërthyer në flakë më mes të një rruge të frekuentuar pasditen e djeshme në Lagos të Nigerisë.

Sipas autoriteteve vendase, dy persona janë lënduar nga kjo ngjarje, të cilët ishin në bord dhe për fat të mirë nuk raportohet për viktima.

Byroja e Hetimit të Sigurisë Nigeriane ka thënë se aeroplani Jabiru J430 operohej nga Air First Hospitality & Tours dhe ishte në një fluturim provë me dy persona në bord.

“Aeroplani mori flakë nga përplasja, por flakët u frenuan nga reshjet pas atij momenti. Dy personat në bord u dërguan në spital,” tha NSIB, ndërsa pamjet nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin e rrëzimit të aeroplanit.

https://youtu.be/TZqbbkYVNhI

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli