Një tërmet 4.3 Rihter trondit Greqinë

Nga A2 CNN
19 Shtator 2022, 08:18 | Bota
Një tërmet 4.3 Rihter trondit Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka goditur mëngjesin e së hënës ishullin e Kretës.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në zonën detare në juglindje të Zakros dhe thellësia llogaritet të jetë 9.7 km.

Deri në këto momente nuk raportohen persona të lënduar, ndërkohë që shumë banorë kanë qëndruar jashtë shtëpive nga frika e lëkundjeve të tjera.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli