“Nuk dua ta shoh me sy”, flet vajza e Matteo Messina Denaro, e cila mban mbiemrin e së ëmës

Nga A2 CNN
21 Janar 2023, 13:03 | Bota

Vajza e Matteo Messina Denaro, Lorenza Alagna, 27 vjeç, deklaron se nuk dëshiron ta shohë babanë e saj, as në burg dhe askund tjetër.

Këtë fakt e bënë me dije nëna dhe i fejuari i Lorenzës, sipas të cilëve, ajo nuk ka asnjë qëllim që ta takojë ndonjëherë babanë e saj, aq sa edhe për mbiemër mban atë të nënës.  

Këtë vendim, 27-vjeçarja e mori pas titujve të mediave të shkruara dhe atyre televizive në mbarë botën, ku flitet për babanë e saj, që ishte në kërkim prej 30 vitesh.

Lorenza, vajza e Françeskës, është vajza e vetme zyrtare e shefit dhe deri në vitin 2013 ka jetuar në shtëpinë e gjyshes së saj nga babai me mamanë.

Më pas, ato të dyja vendosën të shkëputnin lidhjet me familjen e Messina Denaro dhe shkuan të jetonin diku tjetër. Lorenza, e cila mban mbiemrin e saj nga nëna, jeton në Castelvetrano dhe më 14 korrik 2021 lindi një fëmijë, i cili nuk ka të njëjtin mbiemër me gjyshin e tij.

https://a2news.com/2023/01/20/surprizat-ne-3-bunkeret-e-matteo-messina-denaro-nga-portreti-i-kumbarit-viagrat-dhe-deri-te-masonet/
https://a2news.com/2023/01/19/e-fshehur-pas-nje-garderobe-zbulohet-streha-e-dyte-e-bosit-mafioz-matteo-messina-denaro/
https://a2news.com/2023/01/18/ky-eshte-andrea-bonafede-gjeometri-qe-i-dha-borxh-identitetin-e-tij-bosit-mafioz-matteo-messina-denaro/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli