Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Porti i Durrësit shënon pikun e sezonit, 9 mijë udhëtarë hynë sot në Shqipëri

Nga A2 CNN
6 Gusht 2023, 22:45 | Sociale
Porti i Durrësit shënon pikun e sezonit, 9 mijë

Dita e sotme ka shënuar pikun e fluksit të udhëtarëve që kanë hyrë nëpërmjet portit më të madh të vendit, atë të Durrësit.

Vetëm gjatë së dielës me 6 tragetet e linjave që kryejnë itineraret nga qyteti bregdetar me Italinë fqinje, kanë mbërritur në vend rreth 9 mijë udhëtarë dhe 3000 automjete.

Pesë tragete kanë ardhur nga Bari i Italisë dhe një nga Ankona, duke sjellë nëpërmjet kësaj pike kufitare dhe numrin më të lartë të udhëtarëve të regjistruar deri më tani për këtë sezon veror.

https://a2news.com/2022/07/25/rreth-13-mije-njerez-u-futen-ne-fundjave-nga-porti-i-durresit/

Debat - nga Alba Alishani