Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Presidenti i KE, apel Serbisë e Kosovës: Mos lini fantazmat e së shkuarës t’ju prishin të ardhmen!

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 12:43 | Aktualitet

Presidenti i Këshillit të Evropës, Charles Michel, në fjalën e tij në Samitin e Berlinit që këtë vit po i mban punimet në Tiranë, u fokusua në tre çështje kryesore në fjalën e tij. Së pari ai u ndal te rrugëtimi i Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian, për të cilën tha se, puna e bërë dhe rrugëtimi i këtyre vendeve ka qenë tepër i ngadaltë, megjithatë ai theksoi nevojën e bashkëpunimit për ta çuar përpara procesin e integrimit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli